Pensjonat Roślinka aka hotel dla kwiatów

W zeszłym roku w Katowicach rozpoczęliśmy badanie mieszkaniowej flory miast polskich. Ustawiliśmy tam 4 szklarnie, w których okoliczni mieszkańcy mogli prezentować swoje domowe roślinne okazy. W tym roku przyszła kolej na Warszawę. Razem z Instytutem Stefana Starzyńskiego w ramach „Pokoju na Lato” powstała szklarnia, która została wpisana w bryłę pawilonu.

Pensjonat ma zachęcić mieszkańców stolicy, do podzielenia się tym co skrywamy w naszych prywatnych przestrzeniach, ukazania rąbka florystycznej tajemnicy. „Pensjonat Roślinka” to także miejsce w którym możesz zostawić rośliny pod opieką wykwalifikowanego ogrodnika, podczas swojego wyjazdu. Czyli możesz zafundować swoim kwiatom na zasłużone wakacje.

Ty wyjeżdżasz, niech one też wyjadą!
Ty na nie patrzysz, daj patrzeć innym!

„Pensjonat Roślinka” zapewnia nieodpłatne warunki, opiekę ogrodnika, wyżywienie, miłą atmosferę wśród innych kwiatów, wszystkim przyniesionym do nas roślinom. Twoje kwiaty wrócą do Ciebie zadowolone. Każda przyjęta do szklarni roślina, otrzyma swój numerek oraz kartę przyjęcia, na której oprócz danych kontaktowych do właściciela, będziemy zapisywać miejsce pochodzenie oraz gatunek. To da nam zaczyn do powstania florystycznej mapy Warszawy, roślinności mieszkaniowej. Jako miejsce pochodzenia interesuje nas to, skąd dana roślina do nas trafiła. Niż skąd ona faktycznie pochodzi.

Szczegóły dostarczania roślin do pensjonatu, można znaleźć na stronie wydarzenia.

pensjonat-roslinka