Pensjonat Roślinka

Od roku 2016 razem z Muzeum Powstania Warszawskiego w jegoż forpoczcie Pokoju na Lato jest realizowany nasz projekt „Pensjonat Roślinka”. – Pierwszy i jedyny w Warszawie hotel dla roślin! – jak go kustosze muzeum.

Nam po doświadczeniach w Katowicach ze szklarniami, zapragnęło się zbudować miejsce, w którym to będzie można zostawić, zaprezentować swoje domowe florystyczne okazy. Ale jak wiemy erozja relacji sąsiedzki posuwa się na przód, więc „Pensjonat Roślinka”, to miejsce w którym na czas wakacyjnego wyjazdu można zostawić swoje rośliny pod opieką.

Ty wyjeżdżasz, niech i twoje kwiaty  wyjadą!
Ty na nie patrzysz, daj patrzeć innym!

Projekt „Pensjonatu Roślina”, tak bardzo przypadł do gustu Muzeum Powstania Warszawskiego, że te postanowiło go kontynuować w roku 2017. Choć „Pensjonat Roślinka” szybko wydoroślał i stał się samodzielnym „Pensjonatem dla Roślin”, zapominając zupełnie o swych rodzicach. Na całe szczęście wartości, które wyniósł z domu dalej kontynuował i kwiaty przyjmował. Żywimy nadzieję, że w 2018 roku równie będzie dbać o kwiaty warszawiaków, a sobie życzymy że choć słowem wspomni o tym kto go począł.

fot. Marek Michalski/MPW