PODEJDŹ i WYSADŹ

PODEJDŹ i WYSADŹ pojnik Syrenki. Na osiedlu Za Żelazną Bramą jest pomnik syrenki, tak, tak właśnie! naszym zdaniem jest to najlepsze przedstawienie warszawskiej syrenki, którą mieliśmy okazję napotkać.

na Wikipedii udało nam się dowiedzieć, że jest „Jedynym dekoracyjnym i niefunkcjonalnym elementem osiedla jest żelbetowa rzeźba-fontanna w kształcie warszawskiej Syrenki. Autor: Ryszard Kozłowski. Prawdopodobnie postawiona w 1972 roku. Obiekt, w stanie lekko zdewastowanym, znajduje się przy ul. Granicznej 4”. jeżeli znasz historię tej rzeźby upraszamy się o info.

ha niefunkcjonalnym! toć to błąd. projekt założył w ogonie syrenim pojnik dla ptaków, który z biegiem czasu obsypał się ziemia, my postanowiliśmy tam tej ziemi jeszcze dołożyć i do tego z niebieskich niezapominajek kwiatową tafle ułożyć.

25 kwietnia przy wsparciu sąsiadów pojnik wypełnił się kwiatami.

Akcja PODEJDŹ i WYSADŹ jest parafraza działań Pawła Kowzana „Podejdź i usiądź”. Obie akcje sprawdzają się do usuwania pewnych niewidzialnych barier, które ograniczają naszą ruchliwość w przestrzeni publicznej. Kwiatuchi swymi działaniami zachęcają użytkowników miast aktywnego włączania się w jego kreowanie.