Żolibuh 4.0 – Warszawa w kwiatach i zieleni

Żolibuh, którego staramy się realizować na warszawskim Żoliborzu od kilku lat, zawsze za patrona miał prezydenta Stefana Starzyńskiego i jego ideę ukwiecania miasta rękami jego mieszkańców. W tym roku Żolibuh jest jednym z działań w ramach cyklu Centrów Porad konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”. Naszym działaniem chcemy pokazać, że za najbliższą okolicę można zabrać się własnymi rękami. Że nie zawsze warto czekać na wielkie i ciężkie machiny urzędniczych procedur, gdyż wiosnę mamy krótką. Pomysł na „konkurs” odczytujemy jako bardzo dobrze wymyśloną przez Starzyńskiego, chyba, pierwszą grę miejską. Rozdając kwiaty mieszkańcom wciągnął ich w aktywne kreowanie otaczającej ich przestrzeni. Pokazał, że na miasto, nawet tak miękkim działaniem jak kwiaty, można przestrzeń ożywić, urozmaicić.

Patrząc z dzisiejszej perspektywy na konkurs „Warszawy w kwiatach i zieleni”, działanie roślinami w Warszawie staje się idealnym narzędziem budowania relacji sąsiedzkich. Stolica jako miasto z dużą dynamiką zmian tkanki ludzkiej, powoduje, że ta ruchliwość nie daje nam możliwości zapuszczenia korzeni. Poprzez wspólne wysadzenia można w bardzo szybki sposób nawiązać relacje sąsiedzkie. Gdyż co może bardziej przyciągać uwagę w mieście, jak nie uprawiający ziemię mieszkaniec.

Wszystkich, którzy z nami już sadzili i Was wszystkich, którzy tego jeszcze nie robiliście, a chcielibyście poznać to uczucie kopanej ziemi w środku miasta, gorąco zapraszamy na Żolibuha. Wszystko co potrzebne do przekopania i wysadzania będziemy mieli. Dla uczestników w nagrodę za wspólny trud mamy sadzonki kosmosów, zwanych również Warszawiankami lub onętkami. Te kwiaty w tym roku posadzimy na Alei Wojska Polskiego.

ŻOLIBUH 4.0 – przekop miasto
Grupa Kwiatuchi i „Warszawa w kwiatach i zieleni” zapraszają wspólne na przekopanie i wysadzenie Alei Wojska Polskiego na warszawskim Żoliborzu. Gwarantujemy sadzonki, narzędzia, rękawczki. Potrzebujemy Was! Przekopmy i wysadźmy miasto razem!
Dla każdego aktywnego uczestnika sadzonka.

13.05.2015, godz.17.30
Al. Wojska Polskiego, na wysokości Felińskiego
Przekopanie i przygotowanie rabat.

16.05.2015, godz.12.00
Al. Wojska Polskiego, na wysokości Felińskiego
Wysadzanie rabat.

zapraszajcie też swoich znajomych, link do wydarzenia tutaj

więcej o Żolibuhu i jego poprzednich edycjach można przeczytać tutaj

o konkursie „Warszawa w kwiatach i zieleni” tutaj oraz na facebooku tutaj

z